< Zpět na seznam článků

Jak z malého pole uživit více krav?

Rozšiřování stáda není jen o koupi nového dobytka. Pro svá zvířata potřebujete stálý přísun krmiva. S tím se pojí řada investic a dalšího plánování.  Podívejte se, jak jednoduše rozšíříte své stádo.

Vlastní pole vaše stádo neuživí

Možná máte vlastní pole, kde pěstujete pšenici. Částečně tak zajišťujete krmivo pro svá stáda. Máte jistotu, že krmivo je kvalitní a kdykoli k dispozici. Problém nastává při nepřízni počasí. V našich podmínkách vám plány často komplikují teplotní výkyvy. Období sucha nebo velké deště ničí rostlinky. Do toho pracuje znečištěná půda, kyselé deště a nutné postřiky. To vše snižuje kvalitu a množství krmiva.

Krmné směsi často zvířatům nesednou

Své stádo hravě nasytíte také krmnou směsí, která doplní živiny. Směsi jsou však složené z různých plodin v různém poměru a jsou drahé. Zvířata mají citlivé trávicí ústrojí a krmná směs není přirozeným zdrojem živin. To vede ke zdravotním problémům a dalším výdajům za veterináře. Tahle cesta k rozšíření stáda opravdu nevede. 

Další pole není jistota

Abyste rozšířili své stádo, můžete koupit další pole. Větší plocha pro pěstování se rovná více plodin a krmiva. S dalším polem však přibývají další starosti. Potřebujete více zaměstnanců, času a strojů. Navíc se stále potýkáte s nepřízní počasí, takže ani větší plocha vám nezaručí více krmiva.

Buďte nezávislí na dodavatelích a ušetřete

Pokud zvířata dokrmujete krmnými směsmi, jste závislí na dodavatelích. To nemusí vždycky vyjít. Směsi potřebujete někde uskladnit a platíte za ně spoustu peněz.

Vyrábějte si krmivo sami

Když si zelené krmivo vyrobíte sami, ušetříte spoustu peněz. Vaše zvířata budou zdravá a navíc získáte hodiny času. Jak si vyrobíte krmivo sami? V pěstebním modulu.

Mějte zelené krmivo už za týden

Pěstební moduly vám dodají zelené krmivo už za sedm dní od zasetí první dávky zrna. Pěstební modul vám namontujeme, vy zasejete zrno a zbytek necháte na modulu. Za sedm dní máte půl tuny krmiva pro vaše stádo. Abyste měli dostatek krmiva i další dny, jednoduše dosypete nové zrno každý další den.

Získáte 7x více krmiva

S pěstebními moduly vypěstujete 7x více krmiva. Rostlinky v pěstebních modulech neovlivňuje počasí a vyrůstají v ideálních podmínkách. Díky tomu nedochází ke ztrátám a rostlinky jsou vždy kvalitní, čerstvé a plné vitamínů. Z jednoho kilogramu zrna získáte sedm kilogramů zeleného krmiva. Přesně si tak spočítáte, kolik krmiva spotřebujete a kolik kusů dobytka si můžete dovolit.

Vystačíte si s jediným polem

Pokud jste do teď uvažovali o koupi nového pole, už nemusíte. S pěstebním modulem si vystačíte s půdou, kterou máte nyní. Jednoduše dokoupíte pěstební moduly a na polích vypěstujete to, z čeho budete mít nejvyšší zisk. Své stádo rozšiřte podle svého rozpočtu a nakrmte ho díky pěstební modulům.

Zdarma vám připravíme nabídku pro vaši farmu.

Zpět na seznam článků

Navštivte nás osobně

Navštivte nás a prohlédněte si pěstební moduly hezky zblízka. Ukážeme vám, jak celý systém funguje, seznámíme vás s jednoduchou obsluhou a na vlastní oči se přesvědčíte, že zelené krmivo zvířatům skutečně chutná.

ČESKÁ REPUBLIKA
Děčín
Kladno
Lány

SLOVENSKÁ REPUBLIKA
Trenčín
Veľký Šariš
Fintice
Slovenské Nové Mesto (již brzy)

RAKOUSKO
Waidring

Podívejte se na fotky a reference

Zdarma vám spočítáme návratnost investic do zeleného
krmiva pro vaši farmu a domluvíme prohlídku.