< Zpět na seznam článků

Jak farmáři bojují se zimou

Zima klepe na dveře a farmy dostávají pořádně zabrat. Musíte obstarat dostatek krmiva na celou zimu a udělat si rezervy. Podívejte se, jak farmáři bojují se zimou.

Krmení v zimě je náročné

Přes zimu jsou louky zasněžené a zvířata přicházejí o důležité vitamíny a minerály, které musíte doplnit jinak. Doplňkové krmivo zabírá spoustu místa a potřebujete k němu mít  dokonalý přístup za každé situace.

Farma přes zimu přichází o finance

Velkou část financí investujete do zásob krmiva na celou zimu a do prostor, kde krmivo uchováte. Ne vždy můžete krmivo umístit blízko stájí a chlévů, takže potřebujete k ruce stroje, kterými krmivo převezete. Zvířata pomaleji přibírají na váze a produkty z nich jsou méně kvalitní, protože krmné směsi plnohodnotně nenahradí živiny z pastvy.

Krmné směsi jsou nouzová možnost

Krmné směsi jsou drahé a někdy nekvalitní. Je to nouzové řešení v období, kdy zvířata nemají příjem živin z přirozených zdrojů. S krmnými směsmi však přichází řada starostí. Zvířata nejsou na směs zvyklá, protože ji během roku nepotřebují, a nemusí jim sednout.

Kukuřičná siláž nedokáže nahradit pastvu

Kukuřičná siláž obsahuje největší podíl škrobu a sacharidů. Krávy díky ní rychleji přibírají na váze a dojí více mléka. Zároveň jim však chybí důležité živiny, které mají během sezóny na pastvě. Tím u krav klesá kvalita masa, mléka i srsti.

Se senem jsou starosti

Možná si seno děláte sami, možná ho kupujete. V obou případech zařizováním strávíte hodiny času. Musíte zaplatit zaměstnance, mít dostatek strojů, řešit pojištění farmy, kdyby došlo k požáru. Stodola nebo přístřešek, kam krmivo umístíte, musí být v perfektním stavu. To někdy znamená vyměnit celou střechu. A přitom existuje mnohem jednodušší řešení.

Vsaďte na moduly se zeleným krmivem

Zimní období pro vás bude stejně výnosné jako sezóna. Moduly se zeleným krmivem produkují půl tuny zeleného krmiva denně po celý rok. Zvířata díky nim mají každodenní přísun čerstvého krmiva plného živin. Nepotřebujete žádný prostor na uskladnění a zvířata si nemusí zvykat na nic nového. Díky tomu jsou zdravá a vy ušetříte za výjezdy veterináře.

Nezávislý zdroj zeleného krmiva

Moduly jsou nezávislé na počasí a venkovních podmínkách. Mají nízkou spotřebu a postarají se o sebe samy. Vy jen sejete zrno a sklízíte vzrostlé rostlinky připravené ke zkrmení.

Přečtěte si o zelených modulech víc.

Zpět na seznam článků

Navštivte nás osobně

Navštivte nás a prohlédněte si pěstební moduly hezky zblízka. Ukážeme vám, jak celý systém funguje, seznámíme vás s jednoduchou obsluhou a na vlastní oči se přesvědčíte, že zelené krmivo zvířatům skutečně chutná.

ČESKÁ REPUBLIKA
Děčín
Kladno
Lány

SLOVENSKÁ REPUBLIKA
Trenčín
Veľký Šariš
Fintice
Slovenské Nové Mesto (již brzy)

RAKOUSKO
Waidring

Podívejte se na fotky a reference

Zdarma vám spočítáme návratnost investic do zeleného
krmiva pro vaši farmu a domluvíme prohlídku.