< Zpět na seznam článků

Jak farmáři bojují se suchem

Období sucha a nepředvídatelné počasí komplikují pěstování plodin. Rostlinky na poli často nedorostou požadovaných rozměrů a nejsou dostatečně kvalitní. Ukážeme vám, jak farmáři bojují se suchem.

Zavlažování jako jediné řešení

Farmáři mají v období sucha jedinou možnost. Pole musí pravidelně zavlažovat. S obvyklým způsobem zavlažování však přicházejí komplikace a zbytečné výdaje. 

Vysoké náklady

Zavlažovací zařízení jsou drahá a občas potřebují servis nebo opravu. S efektivnějším systémem byste čas zaměstnanců, kteří se o zavlažování starají, jednoduše využili jinde a zvýšili tak zisk své farmy.

Velká spotřeba vody

Zavlažování polí si žádá tisíce litrů vody denně. Zvláště v období sucha. Na většině farem navíc mají pouze pitnou vodu, kterou jen tak vypouští na pole. Takový způsob zavlažování je neekonomický i neekologický. Pitná voda je navíc drahá a na poli spotřebujete tisíce litrů denně.

Nejistý výsledek

Každý rok je jiný a nikdy nevíte, kolik vlastně sklidíte. Všechno je jedno velké překvapení, které může skončit i nedostatkem krmiva. Řešení? Narychlo koupíte první krmivo, které seženete. A už je malér. Trávicí systém zvířat je na nekvalitní krmivo háklivý. Mějte raději každodenní přísun vlastního zeleného krmiva.

Zavlažíte pole a ono zaprší

Často počasí nevyjde, jak jste očekávali. Jeden den zavlažíte pole, druhý den přijde pořádný liják. Bez milosti vyplavíte většinu sazenic a polovina úrody je tatam. S nepřízní počasí přicházejí zbytečné výdaje, se kterými se musíte poprat.

Pěstební moduly si poradí za každého počasí

Pěstební moduly fungují nezávisle na počasí. Ať venku řádí vichřice, lije jako z konve nebo pere ostré slunce. Zelené krmivo máte k dispozici každý den a o zavlažování se nestaráte. Pěstební modul spotřebuje 1 000 litrů denně. Z toho se vám 600 litrů vrátí formou tekuté melasy pro zvířata. Ušetříte hodiny času, protože péče o modul vám denně zabere pouhé 3 hodiny.

Víte, kolik sklidíte

Pěstební modul pracuje s poměrem 1:7. Pro vás to znamená jediné. Zasejete 1 kilogram zrna a získáte 7 kilogramů zeleného krmiva. Výsledek je jistý a předem víte, kolik krmiva budete mít.

Zvyšte zisky vaší farmy a zbavte se zbytečných starostí. S pěstebním modulem se nestaráte o počasí, zavlažovací techniku a pracovníky, kteří se o pole postarají.

Zpět na seznam článků

Navštivte nás osobně

Navštivte nás a prohlédněte si pěstební moduly hezky zblízka. Ukážeme vám, jak celý systém funguje, seznámíme vás s jednoduchou obsluhou a na vlastní oči se přesvědčíte, že zelené krmivo zvířatům skutečně chutná.

ČESKÁ REPUBLIKA
Děčín
Kladno
Lány

SLOVENSKÁ REPUBLIKA
Trenčín
Veľký Šariš
Fintice
Slovenské Nové Mesto (již brzy)

RAKOUSKO
Waidring

Podívejte se na fotky a reference

Zdarma vám spočítáme návratnost investic do zeleného
krmiva pro vaši farmu a domluvíme prohlídku.